Lato uwidacznia żylaki
Przypadłość ta dotyka prawie cztery razy częściej kobiety niż mężczyzn. Zioła mogą być skuteczne w tym przypadku. Wyciąg z nasion kasztanowca przyspiesza wchłanianie się płynu surowiczego w miejscu obrzęku np. wynikłego z urazu. Działa on przeciwbakteryjnie na skórę i błonę śluzową oraz łagodnie przeciwzapalnie i ściągająco.
Inną pomocną rośliną jest oczar wirginijski, który ma działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwkrzepliwe czyli idealnie nadaje się do leczenia żylaków.
Olejek lawendowy łagodzi obrzęki i bóle nóg częste w żylakach.
Natomiast olejek cyprysowy szczególnie przydatny jest przy pajączkach naczyniowych zawsze występujących u osób chorych na żylaki. Wszystkie te składniki znajdują się w kremie Venobon.
Żylaki wymagają także podawania środków doustnych. Rekomendowanym przez nas środkiem jest Venobon. Jest to preparat o dobroczynnym działaniu na naczynia żylne i włosowate. Usprawnia on krążenie w żyłach, guzkach krwawniczych (hemoroidach), a także działa łagodząco w przypadku obrzęków wynikających z urazów.
Venobon swą skuteczność zawdzięcza przede wszystkim połączeniu owocu kasztanowca i liścia miłorzębu. Stosowanie Venobonu i Venobonu kremu sprawdza się także znakomicie w skórze naczynkowej, a także w trądziku różowatym. W tym ostatnim problemie stosujemy go łącznie z kroplami Gastrobonisol.