Klimakterium nie jedno ma imię

2016-05-29

Objawy klimakterium pojawiają się w różnym wieku. Typowe objawy to uderzenia gorąca z zaczerwienieniami twarzy i szyi, zwiększenie drażliwości i nadpotliwość.
Zwykle towarzyszą im zaburzenia miesiączkowania np. zbyt długie lub krótkie cykle, zbyt obfite krwawienia czy też plamienie między miesiączkami.
Ale w klimakterium kobiety mogą dotknąć też inne dolegliwości, które ani pacjentka ani czasami lekarz nie wiążą z przekwitaniem.

Do takich bolączek należą:
1. Zaburzenia wyglądu skóry, zwłaszcza twarzy - skóra staje się cienka i sucha - związane jest to ze zmniejszeniem syntezy kolagenu i zanikaniem gruczołów łojowych.
2. Bóle stawowo - mięśniowe, mrowienia i zaburzenia czucia dłoni, bóle głowy i ogólne zmęczenie - odpowiedzialne za to jest prawdopodobnie pobudzenie układu adrenergicznego.
3. wzdęcia i zaburzenia utrzymania moczu.
4. Częściowego zanik śluzówki pochwy co skutkuje świądem, bólem oraz podatnością na zakażenia i stany zapalne.

W menopauzie często dochodzi do zaostrzenia dolegliwości, które występują z mniejszym nasileniem od dawna.
U kobiety miewającej zaburzenia lękowe i niepokoje w klimakterium może dojść do rozwoju zespołu lękowego zwanego kiedyś nerwicą.
Gdy zdarzają się jesienno - zimowe chandry może pojawić się depresja.
Osoby, które miały tendencję do dominowania w relacjach zawodowych lub rodzinnych mogą stać się wręcz apodyktyczne, itd.
Objawy te dotyczą nie tylko sfery psychicznej, bo np. kobieta, która miała tendencję do tycia, w klimakterium może znacznie utyć.
W przypadku gdy poziom cholesterolu oscylował na górnej granicy normy, w klimkaterium może znacznie ją przekroczyć i prowadzić do rozwoju miażdżycy ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Większość tych dolegliwości jest przejściowa i łatwo złagodzić je ziołami/preparatami ziołowymi, np. wyciągiem z ziela pluskwicy lub soi.
W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza stosuje się Klimaktobon, który zawiera ekstrakt z ziela pluskwicy i sproszkowane szyszki chmielu. Panie bardzo dobrze reagują na ten preparat. Na początku zalecamy 2 kapsułki dziennie, a gdy stan ulegnie poprawie 1 kapsułkę dziennie.
W przypadku gdy objawy nie ustępują w stopniu zadowalającym dołączamy inny preparat ziołowy.
Jeżeli problem jest natury lękowej do Klimaktobonu dodaje się Nerwobonisan lub Nerwobon, a w razie pogorszenia nastroju zalecamy Depribon. Gdy nie da się zredukować wagi samym Klimaktobonem dodaje się Chitobon. W razie wystąpienia zaburzeń wyglądu skóry włączamy Likobon.
Paniom sugeruje się także badania kontrolne. Jeżeli pomimo stosowania Klimaktobonu poziom cholesterolu jest zawyżony zalecamy Lipobon i Vitalbon (zmiatacz wolnych rodników). Vitalbon stosujemy także gdy w najbliższej rodzinie ktoś chorował na nowotwór, zwłaszcza narządu rodnego lub sutka.
Leki hormonalne stosuje się rzadko, ale w przypadku gdy stan nie ulega akceptowalnej poprawie to włączamy je do terapii.
W wypadku pojawienia się dolegliwości bólowych i drętwienia znakomicie sprawdzają się metody Terapii Manualnej, które są wykonywane w Centrum Ziołolecznictwa.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
LipobonLipobon
45,00 zł
VitalbonVitalbon
47,00 zł
NerwobonNerwobon
38,00 zł
ChitobonChitobon
42,00 zł
KlimaktobonKlimaktobon
48,00 zł
pixel