Nie nadużywaj Aspiryny

2016-05-28

Przez wiele lat uważano, że regularne zażywanie w małych dawkach aspiryny jest korzystne dla zdrowia, gdyż zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Jednak w ostatnich latach pojawiły się głosy lekarzy, że nawet małe dawki aspiryny są niebezpieczne dla zdrowia. Konkretnie zagrożenia wywołane przyjmowaniem aspiryny są większe niż korzyści z tego faktu. Dlatego wiele autorytetów naukowych np. szef komisji ds. zapobiegania chorobom sercowo - naczyniowym. Narodowy Instytut Zdrowia USA ostrzega przed zbyt częstym używaniem tego leku. Uważa on, że preparaty aspiryny powinny być zażywane profilaktycznie jedynie przez osoby ze stwierdzoną chorobą serca. U takich chorych zażywanie aspiryny mimo pewnego ryzyka wystąpienia wrzodów żołądka jest korzystne gdyż zmniejsza możliwość wystąpienia zawału serca. Do podobnych wniosków doszli także lekarze skupieni w Europejskim Towarzystwie Kardiologicznym.
Aspiryna przyjmowana zbyt często zwiększa również ryzyko groźnej choroby jelit. W czasie konferencji naukowej w Nowym Orleanie, amerykańscy naukowcy ostrzegli, że ciągłe przyjmowanie aspiryny dłużej niż rok grozi rozwojem choroby Leśniowskiego-Crohna.

Czy istnieją jakieś zastępcze najlepiej ziołowe środki, które także zapobiegają zawałowi czy udarowi mózgu. Oczywiście istnieją. Ziołem, które znakomicie nadaje się do profilaktyki w tych chorobach jest liść miłorzębu japońskiego. Zioło to podobnie jak aspiryna zmniejsza skłonność krwinek do tworzenia zakrzepów naczyniowych. Dodatkowo liść miłorzębu znakomicie usprawnia krążenie krwi w obrębie miażdżycowo zmienionych naczyń krwionośnych serca i mózgu. Dobrym profilaktycznie ale i leczniczo działającym zestawem ziół jest Cardiobon zawierający w swym składzie ekstrakty z miłorzębu japońskiego i głogu oraz Cardiobonisol - liść miłorzębu, kwiat głogu i liść karczocha.
Najczęściej oba stosujemy łącznie 1 do 2 x dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
pixel