Rak trzustki - nadzieja w fitoterapii

2016-05-27

Rak trzustki to wyjątkowo trudny do wykrycia i do leczenia nowotwór.
W ostatnich czasach duże nadzieje wiąże się z leczeniem dietetycznym i ziołolecznictwem.
Nadzieje te pojawiły się po publikacji w American Journal of Epidemiology wyników badań zwyczajów dietetycznych 183 tys. osób. Badania prowadzono przez okres 8 lat i wykazały one, że częste jedzenie brokułów, kapusty, jabłek i cebuli zmniejsza ryzyko raka trzustki o 23%.
Przypuszcza się, że produkty te zmniejszają prawdopodobieństwo raka z powodu swego działania antyoksydacyjnego, czyli usuwania wolnych rodników, które są głównymi sprawcami m.in. raka i chorób układu krążenia. Kolejnym powodem do optymizmu są obserwacje poczynione przez naukowców z Thomas Jefferson University z USA. Badali oni wpływ stosowania nasion czarnuszki na raka trzustki. Badania są na razie prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych. Stwierdzono w nich, że u 67% przypadków stosujących nasiona czarnuszki doszło do wyraźnego zmniejszenia się wielkości guza nowotworowego. Zażywanie preparatów z nasion czarnuszki zmniejszyło także ilość przerzutów tego nowotworu oraz osłabiło proces zapalny w obrębie trzustki.
W innym badaniu na zwierzętach stwierdzono zmniejszenie zapadalności na raka jelita grubego po zastosowaniu oleju z nasion czarnuszki.
Doniesienia naukowe na temat oleju z nasion czarnuszki są wręcz rewelacyjne, ale nie są dla lekarza z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza zaskoczeniem. Od niedawna stosują preparat Alerbon, który zawiera olej z nasion czarnuszki u chorych na choroby alergiczne, takie jak katar sienny, astma alergiczna i alergia skórna. We wszystkich tych schorzeniach efekt działania tego preparatu jest rewelacyjny.
Olej z nasion jest praktycznie pozbawiony działań niepożądanych i można go bezpiecznie stosować nawet u dzieci.
Dane te modyfikują koncepcjęCZOG w leczenia chorób nowotworowych. Do tej pory stosowano w nowotworach:
- stymulacje odporności organizmu preparatem Apibon 3 x dziennie 1 kapsułkę.
- działanie antyoksydacyjnie stosując Vitalbon 2 x dziennie.
- odtruwanie organizm stosując preparaty: Nefrobonisol 1 x dziennie 1 łyżeczka i Hepatobon 2 x dziennie 1 kapsułkę.
Obecnie do tej koncepcji dodaje sie także Alerbon w dawce 3 x dziennie 1 kapsułkę.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
VitalbonVitalbon
46,00 zł
AlerbonAlerbon
46,00 zł47,90 zł
HepatobonHepatobon
41,00 zł
ApibonApibon
37,00 zł
pixel