Trądzik pospolity

2016-05-22

Problem trądziku dotyczy 90% nastolatków i w większości przypadków zanika po 25 roku życia. Niestety nie u wszystkich. Jest to choroba powodowana zawężeniem otworów mieszków włosowych. Powoduje to blokowanie odpływu łoju i powstanie rozdętych, balonowatych krostek, w których dochodzi do namnożenia się bakterii.

Nasilenie trądziku zależy od indywidualnych predyspozycji, na które wpływ mają geny. Zauważono także, że nasila się on w przypadku stresu i niewłaściwej diety opartej na fast foodach i otyłości. Nie jest prawdą natomiast, że trądzik wynika ze złej higieny osobistej chorego. Niektóre substancje mogą go prowokować, są to, np. sterydy anaboliczne, czy środki antykoncepcyjne.

trądzik bywa czasami leczony agresywnie poprzez długie stosowanie antybiotyków.

W  Centrum Ziołolecznictwa opracowano metodę leczenia trądziku bez użycia leków syntetycznych. Obejmuje ona stosowanie mydła ziołowego Boniderm, zwanego też Pomadą Ojca Grzegorza. Przeszedł on badania w klinice dermatologii, a jego lecznicze właściwości wykorzystujemy u pacjentów od ponad 20 lat. Zaleca się chorym, aby myli Bonidermem twarz 2-3 razy dziennie, a w przypadku wyraźnej poprawy raz dziennie. Bardzo często do terapii włączany jest krem Apibon, którym zaleca się smarować ropne krostki na twarzy chorego 1-2 razy dziennie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel