Zioła dla seniorów

2016-05-22

Osoby starsze nadają się jak mało kto do tego, aby stosować u nich terapię ziołami.
Wynika to z kilku względów:
1. Zioła działają "łagodniej" dzięki temu dużo rzadziej powodują działania niepożądane.
2. Zastąpienie ziołami leku syntetycznego powoduje, że ilość zażywanych syntetyków spada , co jest najczęściej lepsze dla chorego.
3. Zioła mają szerokie spektrum działania, a więc mogą zastąpić kilka leków syntetycznych.

Jakie zioła są najlepsze dla osób starszych?
Zależy to oczywiście od dolegliwości na jakie chory cierpi, ale są pewne zioła, których przyjmowanie na pewno przyda się seniorom.
Takim ziołem jest miłorząb japoński, który poprawia ukrwienie całego organizmu a szczególnie mózgu, a to łagodzi zawroty głowy i szumy uszne, poprawia pamięć oraz sprawność intelektualną.
Innym ziołem dla osób starszych, choć nie tylko jest korzeń żeń-szenia, który zwiększa witalność, pobudza odporność organizmu na stres, ale również na infekcje.
Korzystnie działa też ziele karczocha, ponieważ bniża on poziom cholesterolu oraz usprawnia szwankujący proces trawienia.
Osoby starsze powinny używać także kwiatostanu głogu, który poprawia ukrwienie i kurczliwość mięśnia sercowego oraz reguluje ciśnienie tętnicze krwi.
Poza wymienionymi efektami wspomnianych ziół powodują one działanie antyoksydacyjne, czyli usuwają z krwi wolne rodniki. Wolne rodniki uważane są za czynniki sprawcze chorób układu krążenia, nowotworów i generalnie za proces starzenia się.
Dużo przeciwutleniaczy (antyoksydantów) posiada w swoim składzie owoce o kolorze fioletowym, niebieskim i czerwonym dlatego zachęcamy do ich spożywania w postaci surowej lub picie sporządzonych z nich soków. Bardzo silnymi antyoksydantami są owoce aronii, żurawiny i borówki czarnej.

W tabeli przedstawiamy preparaty ziołowe najczęściej stosowane u osób starszych w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza.

 99b26fd555a308423c3b3f80ea115fc8

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
CardiobonCardiobon
46,00 zł
LipobonLipobon
44,00 zł
VitalbonVitalbon
46,00 zł
MemobonMemobon
46,00 zł
pixel