Zwiastuny nowotworu

2016-05-22

Choroba nowotworowa zazwyczaj rozwija się w sposób niewidoczny. W chorobie tej można przytoczyć słowa z Biblii: "po owocach go poznacie", ponieważ niektóre nowotwory faktycznie widać dopiero po owocach, czyli przerzutach. Takim rodzajem nowotworu jest np. rak prostaty, dający najczęściej przerzuty do kręgosłupa. Dlatego też bardzo ważna w uniknięciu chorób nowotworowych jest wczesna diagnostyka - badanie PSA przy podejrzeniu raka prostaty, badanie mammograficzne, ginekologiczne, zdjęcie płuc.
Najważniejsza jest jednak czujność samego pacjenta polegająca na obserwacji swojego ciała. Czego zatem nie należy lekceważyć?

Poniżej przedstawiamy listę kilkunastu niepokojących objawów, tzw. zwiastunów nowotworu:
1. Powiększanie się znamion na skórze.
2. Powolne, ale ciągłe powiększanie się węzłów chłonnych szczególnie na szyi i w okolicach pachwin i pach.
3. Niebolesne, długotrwałe owrzodzenie na języku lub wargach, lub zgrubienie na błonie śluzowej jamy ustnej.
4. Przewlekła chrypka i trudności w połykaniu.
5. Stwardnienie brodawki sutkowej lub guzek w piersi.
6. Chudnięcie, brak apetytu, zwłaszcza na mięso.
7. Zmiana w kształcie stolca (stolec ołówkowaty), krew lub śluz w stolcu, częste parcie na stolec.
8. Mocz o kolorze krwistym.
9. Przewlekły kaszel z odksztuszaniem krwistej wydzieliny.
10. Nieregularne krwawienie miesięczne i krwawe upławy.

To wszystko objawy alarmowe. Jeżeli ktoś zaobserwował u siebie którykolwiek z powyższych objawów, powinien udać się do lekarza. Liczba zgonów z powodu nowotworów w Polsce wzrosła w ciągu ostatnich 40 lat u mężczyzn o 150%, a wśród kobiet o 100%.
Wczesna diagnostyka ma w tym przypadku kluczowe znaczenie, podobnie jak profilaktyka.
W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza w nowotworach polecamy stosować zioła w profilaktyce i pomocniczo w leczeniu. Należy jednak z całą mocą podkreślić, że podstawową terapią w chorobach nowotworowych jest leczenie operacyjne, chemioterapia i radioterapia.
Zioła są ważnym elementem terapii, ale tylko elementem, dlatego nie zalecamy stosować tylko samych ziół. Co więcej, ziołową terapię należy skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Koncepcja terapeutyczna Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza w leczeniu nowotworów.

Nefrobonisol 2,5 ml rano - stymulacja odtruwającego działania nerek i Gastrobonisol 2,5 ml przed obiadem i kolacją stymulacja odtruwającego działania wątroby.
Uwaga: Jeżeli pacjent nie toleruje leków z zawartością alkoholu, to Gastrobonisol można zastąpić Hepatobonem, a Nefrobonisol - Nefrobonisanem.

Przy nowotworze płuc dodatkowo polecamy stosować Pulmobonisan 2 x dziennie. Terapię stosować 5-6 tygodni, a potem zrobić 3 tygodnie przerwy i powtórzyć. Mieszanina Huby brzozowej czarnej i białej - 2 łyżki stołowe (8 - 10 g) zalać 1 szklanką zimnej wody, doprowadzić do wrzenia i gotować 10 min., następnie odstawić, przecedzić i pić na 20 min. przed jedzeniem 2 x dziennie.
W celu poprawy smaku do odwaru można dodać sok z malin, czarnych porzeczek, czarnych borówek lub miód. Po 50 dniach terapii Hubą brzozową zrobić 7 dni przerwy, a następnie ponowić terapię.

Ponadto zażywać:
Apibon 3 x dziennie 1 kaps. przed jedzeniem - w celu wzmocnienia odporności organizmu (Apibon można zastąpić Bonimelem pyłkowo-propolisowym, jeżeli stan chorego utrudnia mu przełykanie 3 x dziennie 1 łyżeczka).
Vitalbon 3 x dziennie 1 kaps. przed jedzeniem - celem eliminacji wolnych rodników z organizmu.

Dieta:
Spożywać produkty i soki o działaniu antyoksydacyjnym takie jak: aronia, borówka czarna, pomidor, papryka, czarna porzeczka, żurawina, brokuły.

UWAGA: Pacjent powinien pozostawać pod stałą kontrolą lekarską!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel