Niezwykłe właściwości Koenzymu Q10

2017-02-19
 Niezwykłe właściwości Koenzymu Q10

Koenzym Q10 (Co Q 10) to naturalna substancja, którą potrafi wytworzyć organizm każdego z nas. Klasyfikuje się go jako witaminę, stąd też w Laboratorium Medycyny Naturalnej Bonimed znajdziecie go pośród Witamin Ojca Grzegorza. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to w witamina w sensie ścisłym. Herbalfan objaśnia, czym jest koenzym Q10, jakie ma działanie i czy warto go suplementować.

Koenzym Q10 (klik) nazywany jest też ubichinonem. Jest on niezbędny do funkcjonowania naszych komórek – bierze udział w procesie wytwarzania w nich energii, dotlenia je oraz chroni przed utlenieniem, czyli działalnością wolnych rodników. Jest to zatem silny antyoksydant.

Jakie właściwości ma koenzym Q10?

Co Q10 to substancja, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organów, które zużywają wiele energii do pracy, takich jak serce czy mięśnie szkieletowe. Ponadto, jako silny antyoksydant, wspiera leczenie i profilaktykę nowotworową. Wpływa on również znacząco na powiększenie aktywności witaminy E (klik) w naszym ciele.

Koenzym Q10 a choroby serca

Suplementacja koenzymem Q10 jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na choroby serca. Z badań wynika, iż koenzym Q10 potrafi obniżyć stopień zaawansowania niewydolności mięśnia sercowego, a także zredukować zapotrzebowanie na leki nasercowe. Dodatkowo poleca się go również pacjentom stosującym statyny obniżające poziom cholesterolu we krwi. Jest to ważne, ponieważ działanie to zakrawa poniekąd na paradoks: chory leczony na osłabienie mięśnia sercowego jest osłabiany przez zmniejszanie koenzymu Q10 w organizmie. Stąd też suplementacja Co Q10 w przypadku leczenia statynami zdaje się konieczna.

Czy warto suplementować koenzym Q10?

Wraz z upływem lat, ilość koenzymu Q10 w organizmie spada. Proces ten rozpoczyna się po 30 roku życia. Stąd też, by cieszyć się dobrym zdrowiem, należy suplementować tę substancję. Z tą myślą Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza stworzyło preparat Koenzym Q10 Witaminy Ojca Grzegorza (klik). Suplementacja Co Q10 dotyczy szczególnie osób, które cierpią na chroniczne zmęczenie. Jako że koenzym Q10 bierze udział w procesach energetycznych, jego niedobór powoduje zmęczenie i ciągłe znużenie. To także substancja profilaktyczna i wspomagająca leczenie nowotworów oraz – jak wspominaliśmy – jest bardzo skuteczna przy leczeniu pacjentów cierpiących na choroby serca. Pomaga ona również zachować zdrowie układu krwionośnego i utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi oraz mózg w dobrym zdrowiu. Dodatkowo koenzym Q10 utrzymuje właściwy poziom magnezu, potasu i wapnia w komórkach. Jak widać, jest to substancja niezwykle aktywna i ważna dla naszego zdrowia.


Źródło:Zioła Ojca Grzegorza(klik)

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel