Stawy, kręgosłup

Lawenda Lekarska
Lawenda LekarskaLawenda lekarska, lawenda prawdziwa. Wiecznie zielona krzewinka z rodziny jasnowatych, występuje w krajach śródziemnomorskich, uprawiana w wielu krajach Europy. W Polsce roślina ozdobna i uprawiana. Wymaga starannej uprawy na glebach żyznych.
Przeczytaj więcej
Fiototerapia a zapalenie stawów
Fiototerapia a zapalenie stawów

Fitoterapia a zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów, czyli RZS, to przewlekła choroba układowa. Wymaga ona nie tylko ruchu, ale i odpowiedniej diety oraz suplementacji. O sposobach Ojca Grzegorza Sroki na zapalenie stawów piszą specjaliści z Herbalfan.


Przeczytaj więcej
Czystek w kroplach działa najpełniej
Otrzymujemy bardzo wiele zapytań od pacjentów na temat tego, co sądzimy o piciu herbatki z czystka. Herbatka z czystka ma swoje wartości zarówno smakowe, jak i prozdrowotne. Działa m.in. antyoksydacyjnie i może zapobiegać rozwojowi infekcji wirusowych. Natomiast należy zaznaczyć, że aby wydobyć z ziela czystka wszystkie najbardziej wartościowe substancje należy z niego zrobić nalewkę na bazie alkoholu.
Przeczytaj więcej
Bóle barku - problem diagnostyczny

Autorem artykułu jest lek. med. Krzysztof Błecha, internista i specjalista rehabilitacji medycznej z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza. 

Pacjenci z bólem barku trafiają do Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza stosunkowo często. Nie jest to niczym dziwnym gdyż dolegliwość ta jest drugim co do częstości występowania zespołem bólowym w układzie ruchu.

Bóle barku postrzegane są


Przeczytaj więcej
Bóle kręgosłupa i stawów

Bóle kręgosłupa i stawów to najczęstsze problemy z jakimi zjawiają się pacjenci w Centrum Ziołolecznictwa. Można powiedzieć, że w tej dziedzinie Cemtrum ma  bardzo duże doświadczenie i niezaprzeczalne sukcesy terapeutyczne. Wynikają one przede wszystkim z nowatorskich metod terapii niespotykanych w innych ośrodkach, ale także ze stosowania bardzo skutecznych preparatów ziołowych.

Jednym z tych


Przeczytaj więcej
Bóle kręgosłupa - rozmowa z lek. med. Krzysztofem Błechą z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki

Z jakimi najczęściej problemami bólowymi zgłaszają się do Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza pacjenci?
W większości są to pacjenci z bólami kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Ale przybywa także dużo pacjentów z problemami kręgosłupa szyjnego.

Czy ich leczenie nastręcza wam trudności?
Z tym bywa różnie, dlatego że często trafiają do nas chorzy w bardzo


Przeczytaj więcej
Borelioza - znaczenie ziół w terapii

Borelioza to choroba infekcyjna, którą zarazić się można przede wszystkim w okresie letnim. 80% nowych przypadków tej choroby występuje w czerwcu i lipcu. Boreliozę przenoszą kleszcze, które są zakażone krętkami borelii. Ugryzienie przez tego owada powoduje, że krętki wprowadzane są do naszego organizmu i dostają się do krwi. Objawy czasami pojawiają się w ciągu 3 dni od ugryzienia, ale często widoczne


Przeczytaj więcej
Choroba zwyrodnieniowa stawów

rozmowa z dr Krzysztofem Błechą, specjalistą rehabilitacji medycznej, terapii manualnej, homeopatii, akupunktury - przyjmującym w Centrum Fitoterapii Ojca Grzegorza w Rychwałdzie.

Od jak dawna współpracuje Pan z Ojcem Grzegorzem?

Moja znajomość z O. Grzegorzem trwa od niemalże 20 lat. Zaczęła się jeszcze w czasie moich studiów medycznych, kiedy to przybyłem do O. Grzegorza jako pacjent.

Czy


Przeczytaj więcej
Choroby reumatoidalne

W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki od 1,5 roku suplementuje się dietę preparatem Peobon, w którego skład wchodzi ekstrakt z korzenia piwonii białej. Wnioski z obserwacji, potwierdzają badania naukowców z Chin, Japonii i Korei, którzy stosowali ten surowiec wcześniej.


Przeczytaj więcej
Czy jesteś skazany na operację kolana?

Chorzy zgłaszający się do  Centrum Ziołolecznictwa z bólami kolan czasami mają skierowanie na operację stawu kolanowego z powodu uszkodzonej łąkotki. Kiedy bada się takiego pacjenta okazuje się, że bóle które mu doskwierają nie są wywoływane przez uszkodzoną łąkotkę. Dolegliwości powodowane są przez proces zwyrodnieniowy stawu kolanowego (często także biodrowego lub kręgosłupa)


Przeczytaj więcej
pixel