Błędy przy odchudzaniu

2016-06-05

Niektórzy twierdzą, że aby schudnąć trzeba po prostu przestać dostarczać organizmowi pokarm, a on spali nagromadzony tłuszczyk i będzie po sprawie. 

Dlatego radykalnie zmniejszają oni ilość przyjmowanego pożywienia, posuwając się nawet do głodówek. Początkowo tracą nawet 10 kg, ale później nie osiągają już znaczących spadków masy ciała. Dzieje się tak dlatego, że organizm przy niedoborze zwalnia przemianę materii, chroniąc się przed utratą zapasów.

Powracając do zwyczajnej diety wpadają oni w przerażenie, bo mimo tego, że jedzą dość ?oszczędnie? znacznie przybierają na wadze. Masa ciała rośnie głównie przez odkładającą się tkankę tłuszczową, ponieważ organizm odrabia straty i przygotowuje się na kolejny okres głodu. Tak powstaje słynny efekt jojo. Im bardziej restrykcyjną stosowaliśmy dietę, tym większy powstaje efekt jojo (największy występuje po głodówce).

Inni radykałowie, preferują metodę maksymalnego wysiłku fizycznego. W skrócie ich filozofia zamyka się w stwierdzeniu: dostarczysz energii tyle samo, ale zużyjesz więcej i będzie sukces. 

W czasie wysiłku fizycznego, który jest zbyt intensywny (wysiłek beztlenowy) nie dochodzi do ?spalania? tkanki tłuszczowej. Organizm zużywa wtedy glikogen zgromadzony w wątrobie i mięśniach. Konsekwencją takiego wysiłku jest silny apetyt na słodycze. Kiedy przestaniemy katować swój organizm morderczym treningiem, on skrzętnie to wykorzysta, aby uzupełnić ?spiżarnię? i odbuduje ?tłuszczyk?. Nie pozbędziemy się w ten sposób tkanki tłuszczowej.

Nie da się odchudzać radykalnymi metodami. Organizm potrafi zaadoptować się do trudnych warunków. 

Najskuteczniej działa łagodna perswazja zamiast wojny. 

Jaką zatem metodę obrać, aby stracić na wadze trwale i bezpiecznie?

Należy:

? Prawidłowo zwiększyć obciążenie fizyczne (3 x w tygodniu ok. 60 min. wysiłku o średniej intensywności)

? Posiłki powinny być spożywane 5-6 x dziennie w odstępach, co 3-4 godz. Powinno się jadać obfite śniadania i możliwie mało obfite kolacje, ale zawierające produkty ?białkowe?. Należy również eliminować cukry proste.

? Redukcję masy ciała mogą przyspieszyć suplementy diety:

? Adipobon mono 2 x dz. 2 kapsułki,

? Regulobon 1-2 łyżeczki, 1-2 x dz. z jogurtem, 

? Chitobon 2-3 x dz. 3 kapsułki przed pokarmami z tłuszczem,

? picie naparu z Adipobonisanu 1-3 x dz. przed jedzeniem węglowodanów.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
Polecane
Adipobon monoAdipobon mono
46,00 zł
AdipobonisanAdipobonisan
21,00 zł
ChitobonChitobon
41,00 zł
pixel