Cellulit - czy to choroba?

2016-06-04

Cellulit jest zmianą skóry pojawiającą się przede wszystkim u kobiet. Nie jest to choroba, dlatego nazwa cellulitIS sugerująca stan zapalny jest niepoprawna.

Powstawanie cellulitu zależy od wielu czynników. Nie na wszystkie niestety można mieć wpływ. To co sprzyja jego powstaniu i co zależy od nas to:
- siedzący tryb życia,
- używki,
- dieta bogata w cukier, białe pieczywo, potrawy smażone, wędzone, peklowane
- zbyt wysokie obcasy i zbyt obcisłe stroje,
- niektóre preparaty hormonalne zwierające estrogeny.

cellulit rozwija się fazami. Im wcześniej wkroczymy z leczeniem tym lepsze będą efekty.

W pierwszej kolejności niezbędne jest:
1. Wyeliminowanie czynników sprzyjających,
2. Stosowanie całej gamy kremów z substancjami poprawiającymi mikrokrążenie krwi w tkankach, np. kremu z kasztanowcem Venobon-krem z zastosowaniem doustnych preparatów poprawiających mikrokrążenie, np. Venobon - kapsułki.
3. Redukcja komórek tłuszczowych i przyspieszenie spalania tłuszczu przez komórki mięśniowe, tak aby nie wchłonęły go komórki tłuszczowe. W tym pomocny jest Adipobon i zawarty w nim CLA.
4. Przeprowadzenie całej gamy zabiegów fizykalnych z użyciem czasami skomplikowanej aparatury, czasem wystarczy zastosowanie masażu limfatycznego.
5. Mobilizację stref komórkowo - bólowych przez prowadzenie wałeczka skórnego. Jest to jeden z zabiegów fizykalnych, dzięki któremu można osiągną dobre efekty.
6. Najlepsze wynikli obserwuje się jednak gdy pacjent straci nadwagę, ale to jest najtrudniejszy sposób. Dlatego w Centrum Fitoterapii do Adipobonu dołącza się Chitobon 2-3 kapsułki 1 - 3 x dziennie przed jedzeniem. Chitobon redukuje ilość wchłanianego tłuszczu z pożywienia, zmniejsza ilość przyjmowanego pokarmu, gdyż daje uczucie sytości oraz ułatwia niejedzenie słodyczy.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
Polecane
VenobonVenobon
46,00 zł
Venobon kremVenobon krem
29,00 zł
VitalbonVitalbon
46,00 zł
Adipobon monoAdipobon mono
46,00 zł
ChitobonChitobon
41,00 zł
pixel