Fitoterapia pomocna w cerze naczynkowej

2016-06-03

Pajączki naczyniowe, czyli rozszerzone i popękane drobne naczynia krwionośne stanowią problem u dużej grupy kobiet.

Ich powstawanie zależy od wielu czynników. Są wśród nich zaburzenia hormonalne np. menopauza, czynniki emocjonalne, a także narażanie skóry na duże wahania temperatur, np. z jednej strony mróz czy wiatr, a z drugiej strony zbyt intensywne opalanie się.

Trądzik różowaty

Cera naczynkowa, jak już wspomnieliśmy pojawia się częściej u kobiet w okresie klimakterium, ale nie tylko. Poszerzone naczynka widoczne są wtedy na policzkach oraz na nosie. Czasami w zaostrzeniach przybierają formę trądziku różowatego.

Pajączki naczyniowe na udach

Innym miejscem, w którym lokalizują się poszerzenia naczyń jest skóra na nogach. Czasami towarzyszą żylakom. Zdarza się również, że czynnikiem wywołującym powstanie pajączków naczyniowych jest ciąża, która zaburza odpływ krwi z żył kończyn dolnych.

Zioła stanowią bardzo dobrą formę terapii tych problemów. Preparaty ziołowe stosuje się zarówno na skórę jak i doustnie. W przypadku działania na skórę pomocne będą ekstrakty z owoców kasztanowca, oczaru wirginijskiego oraz olejki eteryczne: cyprysowy i lawendowy. Wszystkie te składniki znajdują się w kremie ziołowym Venobon.

W preparatach doustnych stosuje się wspomniany już ekstrakt z kasztanowca i miłorzębu japońskiego. Stanowią one składniki preparatu Venobon w kapsułkach.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
Polecane
VenobonVenobon
46,00 zł
Venobon kremVenobon krem
29,00 zł
pixel