Kaszel u dzieci - UWAGA!

2016-05-29

FDA Amerykańska Agencja Żywności i Leków (odpowiednik naszego Urzędu Rejestracji Leków) w zaleceniach dla rodziców i lekarzy przestrzegła przed stosowaniem syntetycznych leków przeciwkaszlowych i przeciwprzeziębieniowych.
Stwierdzono wręcz, że leki przeciwhistaminowe obkurczające śluzówkę oraz wykrztuśne i hamujące odruch kaszlu, zdecydowanie nie powinny być stosowane u dzieci poniżej 2 r. ż., ponieważ skuteczność w tej grupie dzieci nie została potwierdzona. Natomiast mogą one wywołać działanie niepożądane m.in. drgawki, przyspieszone bicie serca, utratę przytomności, a nawet śmierć.

Obecnie trwają analizy dotyczące stosowania tych leków u dzieci w grupie wiekowej 2 - 11 lat. Jednocześnie naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Pensylwanii przeprowadzili badania na skuteczność stosowania miodu pszczelego w leczeniu uporczywego, nocnego kaszlu u dzieci. Stwierdzono w nich, że leczenie miodem przyniosło dobre efekty. Co więcej, jak stwierdził dr Ian M. Paul jeden z autorów opracowania - "Wyniki były uderzające i wykazały, że miód jest lepszy niż dextromethorphan", który jest powszechnie używany w przypadku dziecięcych infekcji górnych dróg oddechowych. Wyniki opublikowano końcem 2007r. w piśmie naukowym "Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine".

To co przeczytaliście Państwo, nie jest dla lekarzy z Centrum Ziołolecznictwa O. Grzegorza żadną rewelacją. Wiedzą o tym od dawna, ale dobrze się stało, że obserwacje wielu lekarzy znalazły potwierdzenie w badaniach naukowych. W Centrum podstawowym środkiem na kaszel u dzieci jest Bonimel prawoślazowo - koprowy (czyli miód + wyciąg z korzenia prawoślazu + olejek koprowy) - sprawdza się on bardzo dobrze, także u dorosłych. Dzieci zażywają go bardzo chętnie, gdyż poza swymi walorami prozdrowotnymi jest także bardzo smaczny. Czasami zamiast Bonimelu stosujemy Syrop Pectobon zawierający miód oraz wyciągi z ziół babki lancetowatej i tymianku oraz korzenia prawoślazu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
pixel