Kierunki suplementacji ziołami w chorobach nowotworowych

2016-05-29

Często spotykamy się z zapytaniami jak suplementować dietę, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór a w razie zachorowania jakimi produktami naturalnymi uzupełnić diety, aby wspomóc proces leczenia. Na międzynarodowej konferencji organizowanej m.in. przez Dolnośląskie Centrum Onkologii prezentowaliśmy pracę pt. Potencjał przeciwnowotworowy wybranych substancji roślinnych. Z pracą tą można zapoznać się na stronie www.drblecha.pl lub w materiałach konferencyjnych wydanych drukiem. Ziołowe suplementy diety jakie sugerujemy w Centrum Ziołolecznictwa osobom chorym lub zagrożonym nowotworem to po pierwsze Bofonginn kompleks 3 x dz. 5 ml. Jest to preparat, którego głównym składnikiem jest ekstrakt z czarnej huby. Posiada on długą tradycję stosowania. Otrzymał on pozytywną opinię naukową niezależnej jednostki naukowo-badawczej rekomendowanej do tego celu przez Ministra Zdrowia. Drugi preparat, który zalecamy w suplementacji to Vitalbon zawierający tarczycę bajkalską oraz grupę antyoksydantów pochodzenia roślinnego. Trzecim preparatem jest wspomagający odporność Apibon, który zawiera w swoim składzie ekstrakt z propolisu i mikronizowany pyłek pszczeli. Kolejnym suplementem diety jest Alerbon składający się z oleju z czarnuszki siewnej
(3 x dz. 1 kaps.). Posiada badania naukowe informujące o tym, że może oddziaływać prozdrowot-
nie w przypadku nowotworów. Dowiedziono tego na komórkach nowotworowych jak również na zwierzętach. Kolejny preparat to Resveratrol, czyli esencja wina w kroplach. Jest to rozpuszczony w alkoholu ekstrakt ze skórek winogron, który wykazuje wielokierunkowe działanie jako suplement diety 2 x dz.
8 kropli. Do tego polecamy stosowanie preparatów stymulujących odtruwającą funkcję wątroby jak kapsułki Hepatobon 2 x dz. 1 kaps. oraz stymulujących odtruwającą funkcję nerek - krople Nefrobonisol. Należy zaznaczyć, że suplementacja powinna być prowadzona produktami o możliwie najwyższej jakości, które posiadają wysoka zawartość ciał biologicznie czynnych. Należy też pamiętać o tym, że suplementacja zwłaszcza w przypadku osób chorych na nowotwory powinna zawsze odbywać się łącznie z leczeniem zalecanym przez lekarza a nigdy przeciwko jego zaleceniom.

{product:99]

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel