Letnie bóle brzucha

2016-05-29

Lato to czas, w którym mogą pojawić się nieco częściej niż w pozostałych porach roku bóle brzucha. Związane to jest z podróżami, zmianą kuchni, grillem czy też wysokimi temperaturami, które mają wpływ na produkty żywnościowe.
- Najczęstszym rodzajem bólów brzucha latem jest ból wywołany ostrym stanem zapalnym błony śluzowej żołądka spowodowanym zatruciem pokarmowym. Związane jest to ze spożyciem np. nieświeżego pożywienia. Jest to zwykle ostry, skurczowy ból brzucha z wymiotami, biegunką czasami też gorączką. Z leków ziołowych łagodząco na jego objawy wpłynie napar z Gastrobonisanu .
- Kolejnym występującym bardzo często bólem brzucha jest ból związany z niestrawnością wywołaną ciężkostrawnymi potrawami np. może być on związany ze spożywaniem potraw z grilla zakrapianych alkoholem. Ból najczęściej ma charakter rozlany a jego główną lokalizacją jest okolica nadbrzusza (pomiędzy łukami żebrowymi). Ból ten pojawia się nawet po 1 godzinie od spożycia nieodpowiednich pokarmów. Zażywanie ziół poprawiających trawienie np. 1 łyżeczki kropli Gastrobonisol lub 1-2 kapsułek Gastrobonu powinno przynieść ulgę w tym schorzeniu.
- Kolejną przyczyną bólu także związaną z przejedzeniem lub niewłaściwym doborem pokarmów jest ból spowodowany refluksem żołądkowo-przełykowym. Charakteryzuje go pieczenie mające początek w nadbrzuszu a przemieszczające się do góry, czasami aż do gardła - potocznie zwany jest on zgagą. W tej jednostce chorobowej pomocny okaże się także Gastrobonisan.
- Nieodpowiednie jedzenie tłuste i smażone np. fast foody, może skutkować atakiem kolki żółciowej. Jeżeli jest to ostry stan, objawiający się silnym bólem w prawym podżebrzu, wymaga to szybkiej interwencji lekarza. Jeżeli jest to jedynie uczucie gniecenia po zjedzeniu niewłaściwego pokarmu wystarczy stosowanie ziół, które usprawnią przepływ żółci a jednocześnie ochronią wątrobę przed uszkodzeniem. Preparatami pomocnymi w tym przypadku są Hepatobon i Gastrobonisol.
- Jeżeli przy bólach brzucha o przyczynie zlokalizowanej w przewodzie pokarmowym pojawia się biegunka, bardzo przydatny okaże się łatwo dostępny latem sok z borówek lub też świeże borówki z dodatkiem gotowanego ryżu. Wymienione składniki mają działanie zapierające. Czasami letnie bóle brzucha mają związek z dużymi różnicami temperatur, kiedy np. po gorącym dniu wychłodzimy się wieczorem i nocą. Może dotknąć nas wtedy ostry stan zapalny pęcherza moczowego. Wtedy ból pojawi się w podbrzuszu nad spojeniem łonowym i towarzyszyć mu będzie częste, bolesne oddawanie moczu. Przypadłość ta dotyka częściej Panie. Leki ziołowe jakie można polecić to zioła Nefrobonisan, oraz kapsułki Urobon.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
pixel