Nieprzyjemny zapach z ust

2016-05-28

To temat, który raczej nie przewija się w konwersacjach przy porannej kawie. Nieprzyjemny zapach to temat tabu. W 3/4 przypadków przyczyna tego zjawiska znajduje w jamie ustnej a w 1/4 objaw ten powodują choroby ogólnoustrojowe. W jamie ustnej problem ten ma swoje źródło najczęściej w chorym uzębieniu, zapaleniu dziąseł i paradontozie. Czasami przyczyny nie są chorobowe np. zbyt mała ilość wydzielanej śliny i zmiana w odczynie pH śliny. Ślina prawidłowo ma odczyn lekko kwaśny około 6,5 - to powoduje, że bakterie nie mają sprzyjających warunków do rozwoju. Sytuacja zmienia się gdy odczyn staje się zasadowy, pobudza to do rozwoju bakterie gram-ujemne i bakterie beztlenowe oraz przyspiesza rozkład aminokwasów.
Wszystkie te procesy powodują, że wydziela się nieprzyjemny zapach.
Jak zatem radzić sobie z tym krępującym problemem:
Sprawdzić stan uzębienia,
Częściej myć zęby (pamiętać, że w kieszonkach przyzębowych lubią bytować bakterie wraz z resztkami jedzenia), Pić więcej płynów, ale nie słodzonych,
Dbać, aby w jamie ustnej nie dochodziło do rozwoju bakterii gnilnych - stosować płyny najlepiej ziołowe o własnościach przeciwbakteryjnych.

W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza na tego typu problemy zaleca się aerozol Anginbon, który zawiera wyciąg z propolisu oraz olejki eteryczne - sa to środki bakteriobójcze. Anginbon powoduje również zmianę pH na kwaśne, co również działa bakteriobójczo.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
AnginbonAnginbon
21,00 zł
pixel