Oculobon - nowa, lepsza receptura

2016-05-28

 Dążenie do ciągłego rozwoju zaowocowało pewnymi poprawkami w składzie Oculobonu -  sztandarowego preparatu Bonimed stosowanego w chorobach oczu. Zmiany te polegają na zwiększeniu w Oculobonie dawki Luteiny i Zeaksantyny. Są to naturalne związki z grupy karotenoidów, które odgrywają kluczową rolę w leczeniu i profilaktyce degeneracji plamki żółtej (AMD).
Luteina i jej izomer Zeaksantyna są substancjami, które nie są syntetyzowane przez organizm i muszą mu być dostarczane z zewnątrz w postaci prawidłowej diety lub preparatów ziołowych zawierających ten związek. Z pokarmów najlepszym źródłem Luteiny jest szpinak - w 100g tego warzywa jest aż 9,5mg Luteiny. Natomiast najlepszym źródłem Zeaksantyny jest czerwona papryka. W 100g tego warzywa jest 2,2mg tego karotenoidu.
Luteina i Zeaksantyna odkładają się w plamce żółtej siatkówki oka i stanowią dla niej rodzaj filtra przed uszkadzającym tę plamkę promieniowaniem ultrafioletowym. Czyli są jakby okularami słonecznymi umieszczonymi wewnątrz oka. Pozytywny wpływ wspomnianych naturalnych substancji dowiedziono w obserwacji prowadzonej przez 6 lat na dwóch grupach badawczych. Jedna z grup zjadała 2-4x w tygodniu ok. 75g szpinaku (było to 7,2 mg luteiny i ok. 0,3 mg Zeaksantyny). Druga grupa nie spożywała szpinaku. Po 6 latach okazało się, że osoby z grupy 1 miały o 45% mniejsze ryzyko zachorowania na AMD w porównaniu do grupy 2. Wzbogacenie Oculobonu o większą dawkę Luteiny i Zeaksantyny przyczynia się do poprawy i tak dobrych parametrów tego preparatu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
pixel