Pracujesz przy komputerze chroń oczy!

2016-05-28

Pierwsza dekada XXI wieku to dekada informatyki. Staliśmy się już społeczeństwem informatycznym. Spoglądanie na ekran komputera zajmuje nam kilka, a nawet kilkanaście godzin na dobę. Nasze oczy nie nadążają przyzwyczajać się do takiego obciążenia jakim jest nieustanne promieniowanie ekranu.
Aby zapobiec uszkodzeniu wzroku i uczuciu zmęczenia proponujemy swoistą rehabilitacje mającą na celu relaksacje mięśni sterujących naszą gałką oczną.
- Pierwsze z tych ćwiczeń polega na oderwaniu się od ciągłego spoglądania w ekran i spojrzenie w dal za okno. Przy czym nie zalecamy skupiać wzroku na jednym przedmiocie za oknem, ale omiatać wzrokiem całe otoczenie. Sugerujemy przy tym dość częste mruganie, ponieważ skupienie wzroku na ekranie komputera redukuje ilość mrugnięć, a przez to zmniejsza nawilżenie rogówki - najbardziej zewnętrznej warstwy oka.
- Drugie ćwiczenie to oderwanie wzroku od ekranu i powolne skierowanie go do góry, do dołu, w prawo i w lewo. Czynność tą należy powtarzać wielokrotnie i stosunkowo często. Tak jak w pierwszym ćwiczeniu należy pamiętać, aby mrugać powiekami stosunkowo często.
- Trzecie ćwiczenie to ustawienie palca 20 cm od końca nosa i malowanie nim w powietrzu ósemek. Wzrok powinien podążać za palcem.
- Czasami wystarczy na chwile zamknąć oczy, np. wtedy kiedy musimy pomyśleć przez chwilę koncepcyjnie, ale nie musimy tych myśli od razu zapisywać. Te krótkie ćwiczenia wykonywane w miarę często pozwolą na utrzymanie wzroku we właściwej kondycji.
W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza duże znaczenie w ochronie wzroku osób pracujących przy komputerze, w złych warunkach oświetlenia lub kierowców odgrywa Oculobon, który poprawia ukrwienie siatkówki działa silnie antyoksydacyjnie. Czasami zwłaszcza przy zagrożeniu zaćmą i jaskrą oraz u osób z cukrzycą lub nadciśnieniem do Oculobonu dołączamy Venobon, który poprawia przepływ krwi w naczyniach włosowatych, m.in. siatkówki oka.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
VenobonVenobon
46,00 zł
pixel