Recepta na piękną skórę

2016-05-27

Drogie Panie - bo to do was kierowany jest ten artykuł. Nie dajcie się zwieść reklamom o cudownych własnościach Kremów poprawiających ponoć urodę. Kremy i inne kosmetyki podawane na skórę są nie po to, aby działały, lecz aby się sprzedały. Skóra jest wrażliwa jedynie na to, co przyjmujemy doustnie. Im bardziej naturalna będzie wasza dieta, im więcej będzie w niej warzyw i owoców, ryb morskich, oliwy, tym piękniejsza będzie nasza skóra. Im więcej będzie sztucznych dodatków w waszej diecie lub szkodliwych gazów w naszym środowisku np. dymu tytoniowego, tym gorzej.

Lekarze - specjaliści dermatologii estetycznej za najkorzystniejsze dla skóry uważają zmiatacze wolnych rodników, czyli antyoksydanty. Wśród tej grupy są między innymi substancje syntetyczne takie jak ß- karoten i vit. E, ale także naturalne ekstrakty pozyskane z owoców i ziół. Nie muszę dodawać, że naturalne działają lepiej Jedną z najbardziej prozdrowotnych dla skóry substancji jest Likopen pozyskany z owoców pomidora. Poprawia on gęstość skóry przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek, a ponadto wychwytuje z organizmu metale ciężkie. Własności antyoksydacyjne ma również soja, która dodatkowo wykazuje działanie podobne do żeńskich hormonów płciowych estrogenów. Poza poprawą urody soja zmniejsza zapadalność na nowotwór piersi, łagodzi objawy menopauzy, obniża cholesterol oraz przeciwdziała osteoporozie. Zwiększa wchłanianie z przewodu pokarmowego vit. C, która jest także silnym antyoksydantem i polecana jest dla utrzymania młodego wyglądu skóry. Szczególnie dobre efekty wykazuje vit. C pozyskana ze źródeł naturalnych np. z owoców róży.
Niezwykle korzystnie działanie na skórę, ale też włosy i paznokcie ma ziele skrzypu. Z jednej strony pobudza nerki do działania odtruwającego, z drugiej strony naturalna krzemionka ma pozytywny wpływ na stan włókien kolagenowych, które stanowią podstawę architektoniki skóry - powodują, że staje się ona jędrna.

Poza skórą każda kobieta bardzo dba o włosy .Ich stan także jest zależny od tego co jemy. Tutaj obok skrzypu bardzo dobrze sprawdzają się witaminy z gruby B, które poprawiają siłę i wygląd włosów oraz paznokci. W wypadku włosów należy jednak uznać, że środki stosowane bezpośrednio na skórę głowy mają istotne znaczenie terapeutyczne w odróżnieniu od środków stosowanych na skórę nieowłosioną. Aby poprawić wygląd skóry i włosów należy wypijać odpowiednia ilość płynów (skóra odwodniona wygląda staro) i pamiętać o zachowaniu higieny psychicznej. stres bardzo szkodzi skórze. Ponadto nie będzie ona nigdy wyglądała dobrze u osób z zaburzeniami trawienia, dlatego często poleca sie pacjentom z problemami skórnymi zioła Gastrobonisan poprawiające trawienie. W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza w wypadku problemu z wyglądem skóry lub włosów zaleca się Dermobon zawierający ekstrakt z ziela skrzypu i z liścia pokrzywy, krzem oraz zestaw witamin.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
pixel