Rola krzemu w zachowaniu młodego wyglądu skóry oraz włosów

2016-05-27

Krzem jest ważnym pierwiastkiem budulcowym organizmu.
Powoduje to, iż od krzemu a właściwie jego prawidłowej ilości w ciele zależy wiele aspektów naszego zdrowia. Jedna z najważniejszych ról krzemu jest uczestniczenie w tworzeniu się włókien kolagenu w organizmie. Włókna te można porównać do rusztowania, na którym budowane są tkanki. Jeżeli stan włókien jest dobry widać to szczególnie wyraźnie na skórze, gdyż zdrowe włókna kolagenu mają pozytywny wpływ na elastyczność skóry. Przeciwdziała to tworzeniu się zmarszczek i sprawia, ze skóra staje się jędrna. Stosowanie krzemu przyspiesza leczenie uszkodzeń skóry, błon śluzowych oraz ścian naczyń krwionośnych. Drugie miejsce, w którym włókna kolagenu są budulcem to macierz kostna. Kości przy udziale krzemu stają się mniej kruche.
Dlatego uważamy krzem za minerał doskonale nadający się do profilaktyki osteoporozy i przeciwdziałania starzeniu się organizmu, zwłaszcza skóry. Ponadto krzem ma właściwości wyłapywania z krwi atomów glinu, który uszkadza tkankę mózgową. Kolejnym ważnym prozdrowotnym działaniem krzemu jest zwolnienie odkładania się lipidów w naczyniach krwionośnych oraz stężenia nasyconych kwasów tłuszczowych w surowicy krwi. Te własności krzemu przydatne są w profilaktyce miażdżycy tętnic. Dlatego uważamy krzem za minerał doskonale nadający się do profilaktyki osteoporozy i przeciwdziałania starzeniu się organizmu, zwłaszcza skóry.

Przy stosowaniu preparatów krzemu ważne jest, skąd pochodzą związki krzemu. Nie od dziś wiadomo, że krzem ze źródeł roślinnych jest najlepiej przyswajalny. Typowo "krzemowym" zielem jest ziele skrzypu. Stanowi on główny składnik mieszanki ziołowej OrganicKrzem. Ważnym elementem przy pozyskiwaniu krzemu z ziół jest to, że zioła nie należy zaparzać jak herbaty. Z ziół należy przygotować odwar. Przyrządza się go poprzez gotowanie saszetki ziół przez ok. 20 min. Wtedy właśnie organiczne związki krzemu przedostają się do odwaru w ilości właściwej. Gotowanie sprawia, ze do wody przechodzi 8x więcej prozdrowotnych związków krzemu niż parzy zwykłym parzeniu. OrganicKrzem jest w wygodnych 5 gramowych saszetkach . Zaleca się stosowanie 1 do 2 saszetek 1xdz. Stosowanie preparatu OrganicKrzem może wydawać się kłopotliwe w porównaniu z "wygodnymi" kapsułkami, których pełno w aptekach. Ale efekt działania tego preparatu dla poprawy wyglądu skóry i dla wzmocnienia kości jest nieporównywalny z innymi "wygodnymi" preparatami.

Należy pamiętać, że oprócz efektów działania krzemu preparat ten będzie działał silnie odtruwająco, będzie pobudzał pracę nerek, przeciwdziałał infekcjom dróg moczowych, a zwłaszcza kamicy nerkowej, dlatego uważamy, ze warto 1 x dziennie poświecić czas na przygotowanie odwaru z mieszanki.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
OrganicKrzemOrganicKrzem
21,00 zł
pixel