Skóra w lecie

2016-05-27

Lato to generalnie dobry czas dla skóry, gdyż większość objawów pod wpływem umiarkowanej dawki promieniowania słonecznego ulega złagodzeniu. Umiarkowana dawka słońca jest jak najbardziej wskazana.

Uważać powinny jednak osoby zbyt lubiące beztroskie wylegiwanie się na słońcu, zwłaszcza te, które wakacje spędzają w ciepłych krajach. W tym przypadku podstawowym ekwipunkiem powinny być Kremy z filtrem i nakrycie głowy.
Na urlopie należy pamiętać o przestudiowaniu ulotki informacyjnej zażywanych leków, gdyż niektóre z nich mogą zwiększać wrażliwość na promienie słoneczne. Z ziół takie własności ma ziele dziurawca.

Słońce z jednej strony poprawia wygląd skóry, z drugiej pogarsza, gdyż przyspiesza proces jej starzenia się. Aby złagodzić te niekorzystne własności słońca należy stosować antyoksydanty w postaci soków (pomidorowego, z aronii, z czarnej porzeczki) lub zażywać antyoksydanty w kapsułkach Vitalbon . Należy pamiętać aby w czasie przebywania na słońcu pić dużo płynów. Jeżeli dojdzie do oparzeń słonecznych pomocny będzie balsam lub krem na podrażnienie skóry np. Dermobon krem.

Dużym problemem - zwłaszcza tyczącym się Pań są obrzęki nóg, pojawiające się szczególnie w gorące dni. Dlatego należy pamiętać o złagodzeniu ich, najlepiej zimnym prysznicem, a jeżeli nadarzy się okazja wskazane jest położenie nóg na sąsiednim krześle a nawet stole - co tam!
W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza poleca sie stosowanie Venobonu w kapsułkach + Venobonu kremu w letnich obrzękach, pajączkach naczyniowych i żylakach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
VenobonVenobon
46,00 zł
Venobon kremVenobon krem
29,00 zł
VitalbonVitalbon
46,00 zł
Dermobon kremDermobon krem
21,00 zł
pixel