Wiosenne porządki

2016-05-22

Na przełomie zimy i wiosny dość często można usłyszeć prowokacyjne pytanie: Czy mają Państwo jakieś cudowne środki, które pomogą mi schudnąć bez ograniczania jedzenia? Rozmówczyni prawdopodobnie spodziewa się, że usłyszy: Bardzo nam przykro, ale to niemożliwe. Jakie jest jej zdziwienie, kiedy dowiaduje się, że jednak jest to możliwe. Zatem co należy zrobić, aby schudnąć nie ograniczając ilości spożywanego jedzenia. Po pierwsze równie ważną sprawą jak ilość jedzenia jest częstotliwość spożywanych pokarmów. Jeżeli tą samą ilość jedzenia ujmiemy w dwóch porcjach w ciągu dnia - przytyjemy, a gdy rozdzielimy to na 4 porcje - schudniemy.

Ważnym elementem w odżywianiu jest również to, jak szybko pokarm podnosi poziom glukozy w surowicy krwi. Im pokarm szybciej "osładza" krew, tym gorzej, gdyż prowadzi to do zwyżki wagi. Najszybciej zwiększają stężenie glukozy słodycze, biały chleb, biały ryż, ziemniaki a zwłaszcza frytki, a najmniej: owoce, surowe warzywa i o dziwo gorzka czekolada. Wskaźnikiem, który określa jak szybko dany produkt podnosi poziom glukozy w surowicy krwi jest indeks glikemiczny.

Pamiętajmy zatem, że im jest on wyższy, tym bardziej sprzyja nadwadze.

Wracając do cudownych środków odchudzających, zazwyczaj zalecamy w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza 2 preparaty - oczywiście nie działają one na zasadzie cudu, ale w bardzo naturalny i racjonalny sposób. Pierwszy z nich to Chitobon, który przyjmujemy 1-2 x dziennie po 3 kaps. pół godziny przed posiłkiem i popijamy szklaną wody. Powoduje on zmniejszenie wchłaniania tłuszczu z przewodu pokarmowego (dlatego zalecany jest przed jedzeniem) przez co jest odpowiedni dla posiłków z mięsem i nabiałem. Powoduje on pęcznienie w żołądku, co zmniejsza ilość spożywanych pokarmów. Drugi preparat to Adpiobon mono zalecany u osób aktywnych fizycznie. Nie mamy na myśli wyczynów sportowych, wystarczy nawet forsowny spacer, czy bardziej intensywne sprzątanie w domu. Sugerujemy zażywać 2 kapsułki na pół godzinki przed planowanym wysiłkiem.

Podsumowując, Adpiobon mono okaże się szczególnie pomocny przed świątecznymi porządkami, a Chitobon sprawdzi się najlepiej, gdy na stole pojawią się smakowite, ale nie zawsze dietetyczne potrawy.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Polecane
Adipobon monoAdipobon mono
46,00 zł
ChitobonChitobon
41,00 zł
pixel