Ziołowy Balsam Kręgowy Ojca Grzegorza

2016-05-22

Od niedawna w sklepach zielarskich i aptekach dostępny jest słynny Balsam Kręgowy Ojca Grzegorza.

Jest to stosowany już od 20 lat znakomity specyfik na schorzenia kręgosłupa, bóle stawów, mięśni, nerwobóle i bóle pourazowe. Początkowo znany był pod nazwą Oleju kręgowego O. Grzegorza. Przez te 20 lat doskonalono jego skład aby dojść do obecnej receptury. Powstał on w oparciu o  doświadczenia, dotyczące leczenia bólów kręgosłupa i stawów. Połączenie olejków eterycznych i ekstraktów ziołowych wydaje się być tym, co chciano osiągnąć.

Balsam zawiera w swoim składzie:

- olej dziurawcowy, który ma dobroczynne działanie na włókna nerwowe łagodząc nerwobóle różnego pochodzenia.

- ekstrakt z arniki, który pomocny jest w stanach pourazowych zarówno po uderzeniach jak i tzw. postrzałach kręgosłupa.

- olejek lawendowy, który działa przeciwbólowo w chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych i pourazowych kręgosłupa, stawów i mięśni. Posiada on ponadto pełen wachlarz innych prozdrowotnych działań.

- olejek eukaliptusowy wykazuje korzystny efekt przy bólach artretycznych i reumatycznych.

- olejek goździkowy o silnym działaniu przeciwbólowym (był i jest stosowany nawet przy bólach zębów przez stomatologów).

- Olejek miętowy ma na skórze działanie przeciwbólowe i stosowany jest w wielu maściach przeciwbólowych podobnie jak olejek kamforowy, który ma działanie rozgrzewające i przeciwbólowe.

- Olejek rozmarynowy pomocny zwłaszcza w bólach mięśniowych zwłaszcza po ciężkiej pracy.

Balsam może być stosowany przez zawodowych masażystów jako substancja poślizgowa o działaniu leczniczym. Efekty terapeutyczne są wtedy lepsze niż przy stosowaniu tradycyjnych podłoży. Może być stosowany też przez samych pacjentów do nacierania lub okładów na miejsca bolące.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel